Szkoła Podstawowa nr 74 im. Prymasa Tysiąclecia

„Z drobiazgów życiowych, wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”. - kard.Stefan Wyszyński

Biofeedback

W naszej szkole uczniowie mają możliwość uczestnictwa w Treningu EEG Biofeedback.

Trening EEG Biofeedback to metoda wykorzystująca mechanizm biologicznego sprzężenia zwrotnego, polegająca na podawaniu uczestnikowi na bieżąco informacji o zmianach na poziomie poszczególnych fal wytwarzanych przez mózg pod postacią wideo gry. W treningu chodzi o to, aby hamować fale niepożądane, a wzmacniać korzystne , aż do uzyskania optymalnego poziomu. Grą kieruje się wyłącznie za pomocą pracy własnego mózgu bez klawiatury i joysticka. Kiedy wzrasta aktywność mózgu w pożądanym paśmie częstotliwości fal mózgowych, otrzymujemy nagrodę w postaci punktów. Przy wzroście niepożądanych pasm, nie mamy sukcesu w grze.

Treningi EEG Biofeedback przeznaczony jest szczególnie dla uczniów mających:
 ADHD
 Specyficzne trudności w uczeniu się ( dysleksję, dysgrafię, dyskalkulię),
 Zaburzenia uwagi.

Trening poprawia:
 koncentrację uwagi i jej utrzymanie,
 szybkość uczenia się i zapamiętywania.

Trening pomaga:
 pokonać stres,
 uwierzyć we własne siły, podwyższyć samoocenę.

WARUNKI UDZIAŁU UCZNIA W TRENINGU EEG BIOFEEDBACK

1. Warunkiem zapisania ucznia, jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w treningu EEG Biofeedback.
2. Uczęszczać na zajęcia mogą uczniowie, którzy mają zalecenie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej lub uczniowie wskazani przez nauczyciela.

M. Szymaniuk  - certyfikowany terapeuta EEG Biofeedback

Edubal